Za co pokochaliśmy domy szkieletowe?

Branża budowlana w wyniku swoich długotrwałych eksperymentów odkryła unikalny sposób budowania. Przeszkody, które napotykała podczas różnego rodzaju projektów na przestrzeni lat i wszystkie straszne rozwiązania, które musiała podjąć, aby rozwiązać te problemy, doprowadziła ją do innowacji, jaką jest szkieletowa metoda budowy.

Czy jest struktura szkieletowa budynku?

Struktura szkieletowa budynku to drewniana rama, która jest przeznaczona do zbudowania na niej reszty domu. Konstrukcja domów szkieletowych wykonana jest z drewnianych belek tworzących pionowe kolumny skrzyżowane z pozostałymi elementami – dla zapewnienia stabilności.

Szkieletowe konstrukcje budowlane są tworzone przez łączenie ze sobą drewnianych belek nośnych i dźwigarów. W przypadku dużych i najwyższych budynków, dodatkowe dźwigary diagonalne są dodawane w celu zapewnienia większej stabilności. Miejsca, w których poziome dźwigary stykają się z pionowymi kolumnami, sygnalizują nowe piętra. Cały szkielet jest wspomagany szeroką siatką dźwigarów na podkładce, która stanowi fundament budynku. Izolacja, ściany, okna i elementy wewnętrzne są dodawane dopiero później w celu ukończenia budowy, którą są właśnie domy szkieletowe.

Ten sposób konstrukcji daje więcej korzyści niż zwykła konstrukcja.

Elastyczność i solidność domów szkieletowych

 

System szkieletowy jest przyjazny dla każdego rodzaju projektu, każdego rodzaju wymagań architektonicznych i każdego rodzaju przestrzeni życiowej – dzięki czemu Twój dom może być stworzony dokładnie z zgodnie z Twoją własną wizją.

Twój dom jest zbudowany na solidnej, stabilnej ramie drewnianej jest naprawdę porządną konstrukcją. Z drugiej strony, domy, które zostały zbudowane za pomocą zwykłej metody budowy, w końcu zaczną doświadczać oznak wieku, takich jak powoli pogarszające się stany ściany i sufitu. Jeśli chodzi o domy szkieletowe – struktura domu pozostanie w doskonałym stanie na długi czas, o ile nie na zawsze.

Opcja przyjazna dla środowiska naturalnego

Budynki powstałe w oparciu o szkieletowe struktury są bardziej popularne, z racji tego iż są naprawdę przyjazne dla środowiska i łatwe do zbudowania. Będzie Ci się w nich o wiele lepiej mieszkało, niż w tym co mogą Ci zapewnić tradycyjne domy. Fantastyczny proces produkcji i montażu jaki niosą domy szkieletowe doprowadzi do mniejszej ilości odpadów niż w przypadku innych technik budowlanych. Budynki te są również energooszczędne, co powoduje mniejsze emisje i większą skalę oszczędności energii.

Konfigurowalność domów szkieletowych

Domy te są nie tylko wyjątkowo nowoczesne, ale też bardzo łatwe do odnowienia, modernizacji, zmiany i utrzymania. Budowanie dobudówek i dodatków w tych domach jest dużo łatwiejsze niż w zwykłych. Dużo łatwiej jest też ponownie skonfigurować wnętrze, przesuwając ściany tam, gdzie jest to pożądane, jeśli potrzebujesz innego układu. To prawie tak, jakbyś trzymał pilota zdalnego sterowania do własnego domu. A sama metoda budowania domów szkieletowych jest o wiele lepsza niż zwykłe metody budowlane. Jest dwukrotnie szybsza niż zwykła metoda.

admin Autor